معلولان از ۳ درصد سهمیه خود در آزمون استخدامی استفاده کنند + خبر روزایسنا/یزد مدیر کل بهزیستی استان یزد با تاکید بر سهمیه سه درصدی استخدام افراد دارای معلولیت خواستار شرکت آنها در آزمون استخدامی بهزیستی و سایر دستگاه‌های اجرایی شد.

«علی محمد عطابخش» با بیان این که در این آزمون فراگیر مشترک، ۳۸ هزار ظرفیت استخدامی مربوط به ۲۶ دستگاه اجرایی اعلام شده است، گفت:  سه درصد این پست‌های در نظر گرفته شده به افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده که این سهمیه از سایر سهمیه‌های استخدامی مجزا شده است.

وی از استخدام ۵۹۶ نفر در این آزمون توسط بهزیستی در سراسر کشور خبر داد و گفت: از میزان ۱۷ نفر در بهزیستی استان یزد استخدام می‌شوند که سه درصد این سهمیه ویژه افراد دارای معلولیت است.

عطابخش از افراد دارای معلولیت خواست همانند دیگر شهروندان با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور نسبت به ثبت نام خود در این آزمون فراگیر تا پایان روز شنبه ۲۹ شهریور ماه اقدام کنند.

وی با اشاره به ماده ۱۵ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: براساس این قانون، دولت مکلف است که حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی دستگاه‌های دولتی و عمومی مثل وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات، شرکت‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه دولت استفاده می کنند را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

مدیرکل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: براساس این ماده قانونی بالاترین مسئول دستگاه اجرایی نهادهای عمومی غیردولتی یعنی شهرداری‌ها و بانک‌ها نیز مکلف به اجرای دقیق این ماده هستند.

وی در خصوص اجرا نشدن این ماده قانونی، گفت: براساس قانون، متخلفان حسب مورد با حکم مراجع ذی‌صلاح به مجازات تعزیری جزای نقدی درجه ۵ تا ۸ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی، همچنین انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام یا محرومیت از پست‌های حساس مدیریتی یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع محکوم می شوند.

وی افزود: از سال ۹۸ و بعد از تصویب قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و ابلاغ آن توسط رئیس جمهوری با همکاری سازمان اداری و استخدامی این قانون پیاده شده و در آزمون های استخدامی مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هیچ یک از سهمیه های در نظر گرفته شده قابل تخصیص به سایر داوطلبان نیست، یادآور شد: حتی اگر هیچ یک از افراد دارای معلولیت شرکت کننده در این آزمون موفق به کسب سهیمه تعیین شده نشوند این سهمیه برای آزمون های بعدی محفوظ می ماند.

عطابخش تاکید کرد: اگر افراد دارای معلولیت بخواهند مازاد بر سهمیه استخدامی استفاده کنند هم می‌توانند از طریق رقابت با سایر داوطلبان اقدام کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان یزد، هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی به صورت فراگیر در هفته دوم آبان ماه برگزار می شود، فرصت ثبت‌نام در این آزمون استخدامی تا امروز شنبه ۲۹ شهریور ماه ادامه دارد.

انتهای پیام

معلولان از ۳ درصد سهمیه خود در آزمون استخدامی استفاده کنند + خبر روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *