دیدار سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با رئیس پارک علم و فناوری استان + خبر روزایسنا/گلستان رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان گفت: پارک علم و فناوری استان گلستان قطعاً از طرح‌های پژوهشی که منجر به درآمد، تولید و اشتغال شود، حمایت می‌کند.

مهدی غفاری در دیدار با سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با اشاره به اینکه سیاست در پارک علم و فناوری، موازی کاری نیست، اظهار کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در پارک علم و فناوری وجود دارد و نگاه ما تجاری‌سازی و ورود به بازار است.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی اقدامات ارزنده‌ و مهمی در سطح کشور انجام داده و شاهد اقدامات خوبی از این نهاد هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان خاطرنشان کرد: به‌زودی بازدیدی از مجموعه جهاد دانشگاهی گلستان خواهیم داشت تا با ظرفیت‌های این مجموعه خصوصاً در زمینه گیاهان دارویی آشنا شویم و مطابق با این ظرفیت‌ها، تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین یکدیگر منعقد کنیم.

سرپرست جهاد دانشگاهی استان گلستان نیز در دیدار گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی است که در سال ۱۳۵۹ به فرمان حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شده و پژوهشگاه رویان و ابن‌سینا و پژوهشکده گیاهان دارویی، تنها بخشی از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی هستند.

سیدعزیز موسوی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی استان گلستان در حوزه پژوهشی در بخش کشاورزی، گیاهان دارویی، اسانس و عصاره و نیز دام سبک و سنگین فعالیت‌ دارد. دهکده گیاهان دارویی مستقر در شهرستان گالیکش به‌عنوان مرکز تولید و عرضه نهاده‌های گیاهان دارویی و نیز مرکز تحقیقاتی – ترویجی این حوزه ازجمله زیرساخت‌های بسیار خوبی بوده که در این سال‌ها صورت گرفته که نقطه عطف توسعه و ترویج کشت و مصرف گیاهان دارویی در استان خواهد بود.

وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که اجرای آن به جهاد دانشگاهی گلستان واگذار شده، ۲۳۰۰ شغل پایدار در استان ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

دیدار سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با رئیس پارک علم و فناوری استان + خبر روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *