۵۹ پرونده شهدای خدمت نهایی شده است/ ۱۹۰پرونده در مرحله بررسی نهایی + خبر روز


معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۹ پرونده شهدای خدمت در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت نهایی شده و ۱۹۰ پرونده دیگر نیز در مرحله بررسی نهایی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، سیدکامل تقوی نژاد ضمن قدردانی مجدد از مجاهدت و از خودگذشتگی مدافعان سلامت کشور افزود: تاکنون تعداد ۲۴۹ پرونده از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور برای طرح در کمیته ملی به وزارت بهداشت ارسال شده است که از این تعداد۱۱۷ پرونده، مشمولین قسمت (ز) بند یک دستورالعمل  شامل پزشک، پرستار، بهیار و کمک بهیار  و ۱۳۲ پرونده نیز  سایر گروه ها است.

تقوی نژاد با بیان اینکه از مجموع ۲۴۹ پرونده ارسالی برای طرح در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت، ۱۸۲ مورد مرد و ۶۷ مورد زن بوده است، تصریح کرد: این تعداد پرونده شامل ۳۵ پزشک متخصص، ۳۳ پزشک عمومی، ۳۳ پرستار، ۶ تکنسین اورژانس ۱۱۵ و همچنین ۲۵ پرونده از گروه پرستاری، ۶۸ پرونده از مشاغل اداری و پشتیبانی، ۳۰ پرونده از حوزه بهداشت و ۱۹ پرونده از گروه پیراپزشکی است.   

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، تعداد پرونده شهدای خدمت تایید شده در کمیته ملی را ۵۹ مورد عنوان کرد و افزود: این تعداد شامل ۲۳ پزشک متخصص، ۱۵ پزشک عمومی، ۱۵ پرستار، ۴ بهیار و ۲ کمک بهیار است.  

بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعضای کمیته کشوری تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت را تشکیل می دهند. مدارک افراد بر اساس آیین نامه و دستورالعمل ابلاغی، ابتدا در کمیته استانی شامل رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس سازمان برنامه و بودجه استان، مطرح و به همراه مدارک لازم به دبیرخانه کمیته ملی که در اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت مستقر است، ارسال می شود. پس از تایید و بررسی مجدد، تصمیم گیری نهایی در کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت انجام می شود.

انتهای پیام

۵۹ پرونده شهدای خدمت نهایی شده است/ ۱۹۰پرونده در مرحله بررسی نهایی + خبر روز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *